Vojenský historický klub Carnivora a KVH a strelecký klub Hodošík předvedou ukázku bojů v Maďarsko-československé válce z roku 1919. 

Maďarsko-československá válka, též válka o Slovensko (maďarsky északi hadjárat) byl válečný konflikt mezi Československem na jedné straně a Maďarskou republikou na straně druhé, probíhající v rámci širšího střetu, zahrnujícího i boj o Sedmihradsko a Podkarpatskou Rus. Trvala od roku 1918 až do srpna 1919.

Foto Lukáš Poplštein
Foto Lukáš Poplštein

KVH Tommy představí dobový tábor s výstavkou výstroje a výzbroje na téma britská pěchota v Normandii. Přiveze dobovou techniku, například Chevrolet C15 a Jeep Willys MB. 

Spolu s ním dorazí od jejich partnerů také unikátní Mortar Carrier a Brenn Carrier! Vypadá to, že tyhle dva stroje se spolu ještě v Česku nepotkaly - a k tomu tu svedou úžasnou bitvu! Můžete se těšit také na ukázky výcviku s britským 3" minometem a mnoho dalšího.

Fotografie zde uveřejněné neslouží k podpoře a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka dle paragrafu 260, trestního zákona č. 140/1961 Sb.
Fotografie zde uveřejněné neslouží k podpoře a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka dle paragrafu 260, trestního zákona č. 140/1961 Sb.

Veteran Car Club Sturm spolu se svými kolegy z KVH West, KVH Elbe, KVH VVP Milovice a KVH Wurm představí dobový tábor Wehrmachtu, SS a Luftwaffe. Zhlédnete výstavku německé dobové techniky, uniforem, výstroje a výzbroje. Čeká vás komentovaná prohlídka uniforem všech složek a komentovaná prohlídka uniforem a příslušenství německých výsadkářů.

Spolu s KVH Tommy se kluby aktivně zapojí do bojových ukázek. První bude připomínka okupace českých zemí v roce 1939 a druhou bude bojová ukázka z vylodění v Normandii v roce 1944.

KVH Čeští lvi České Budějovice se zúčastní bojových ukázek s KVH Tommy a VCC Sturm. Postaví dobový tábor, včetně polní kuchyně. Předvedou zbraně, včetně modelu britského kulometu Vickers a zajímavou kolovou techniku. 

Armáda České republiky předvede l52mm samohybnou kanónovou houfnici DANA, průzkumný a pozorovací systém LOS-M, přiveze mobilní průzkumné stanoviště ve vozidle Land Rover a předvede moderní ruční zbraně.

Programem celého dne vás bude provázet hudba uskupení VINŠ TRIO.

Od 17 hodin po dvou letech opět přivítáme 

v Křivsoudově skupinu TAXMENI. Přijďte si poslechnout jejich military country, včetně skladeb určených českým vojákům - válečným veteránům, hrdinům 2. světové války.

Country skupina K& K (neboli Kocouři a Kočindy) bude na Dnu české historie poprvé. Vystupuje 6 let a už déle než rok se skupinou také tančí děti ze Základní školy z Rozsochatce (Koťata). Skupina tancuje převážně klasické country tance, jak kruhové, tak řadové, ale i čtverylky, a samozřejmě velmi oblíbené Lainy. Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším tanečníkem je neuvěřitelných 64 let!!! 

K tanci a poslechu bude v sobotu od 18,30 hodin hrát FONTÁNA LIVE.

Již v pátek 23. srpna můžete od 18 hodin strávit příjemný country večer ve společnosti členů klubů vojenské historie z celé ČR i ze Slovenska, a také s příslušníky AČR, kteří přivezou zajímavou moderní vojenskou techniku. Živou country hudbu přiveze studiová sešlost z pražských Vinohrad.